Dnešní datum: 21. 10. 2017

Roh4. adventní koncert - 17.12.2016

téma Vydáno dne 15. 12. 2016 (454 přečtení)

Adventní čas vrcholí, stejně tak i naše adventní koncerty. Přijďte se zaposlouchat a vnímejme Boží blízkost i skrze hudbu.

ADVENTNÍ HUDBA V KOSTELE

4. adventní koncert
kostel sv. Václava a Nanebevzetí Panny Marie
Znojmo-Louka

Sobota 17. prosince 2016 -17.00 h

Znojemské žestě
a hudebníci Znojemska

Účinkují:

Veronika Pacíková - zpěv (soprán)
Lucie Hagenhoferová - příčná flétna, zobcová flétna
Soňa Kružíková - varhany

Znojemské žestě:
Roman Teplý, Radim Dušek
- trubky
Tomáš Votava, Vladimír Musil
- pozouny
Jaromír Berka
- tuba

Program:

Valentin Hausmann (1566 - 1641) Intrada

Thomas Morley (1557 - 1602) Madrigal

Alessandro Grandi (1586 - 1630)

Ave mundi spes Maria

Johann F. N. Seger (1716 - 1782) Fantasie d moll

Thomas Morley Madrigal II
Johann Pezelius (1639 - 1694) Aria
Georg Friedrich Händel (1685 - 1759)

Süße Stille, sanfte Quelle

Johann F. N. Seger Fuga C dur
Johann Pezelius Sonata 34
Georg Friedrich Händel (1685 - 1759) Sonata per flauto in C
Larghetto, Tempo di Gavotta, Allegro
W. Otto Intrade
Georg Friedrich Händel (1685 - 1759) Alla Hornpipe
Antonio Vivaldi (1678 - 1741)

Magnificat RV 611
Quia fecit
Quia respexit

Jacques N. Lemmens (1823 - 1881)       Fanfare
Johann F. N. Seger Toccata a fuga C dur
Antonio Vivaldi (1678 - 1741)

Magnificat RV 611
Et exultavit

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750) Jesu, Joy of Man's Desiring

Veronika Pacíková je absolventkou operního zpěvu u Natálie Romanové ? Achaladze na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V roce 2010 dokončila studium Teorie a provozovací praxe staré hudby na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V rámci studia na JAMU se zúčastnila workshopů Petera Dvorského, Jacqueline Bobak, Reginy Renz a Gabriely Beňačkové. Věnuje se koncertní činnosti. Pravidelně vystupuje na Znojemském hudebním festivalu a jako sólistka spolupracuje se soubory The Czech Ensemble Baroque, Capella Regia, Opera Diversa a s Českým filharmonickým sborem Brno. Jako sólistka vystupovala také s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Jihočeskou komorní filharmonií a Pražskou komorní filharmonií. V roce 2011 nastudovala roli Zelatrice a Meastra delle Novizie v opeře Suor Angelica G. Pucciniho, v roce 2012 ztvárnila roli Corilly v opeře G. Donizettiho Viva la mamma, v roce 2014 absolvovala na JAMU v roli Donny Elvíry v opeře Don Giovanni W. A. Mozarta, v témže roce také zpívala roli Řeky v Kyasově opeře Ponava v divadle Reduta.

Lucie Hagenhoferová absolvovala na ZUŠ Znojmo ve třídě příčné flétny u Jana Vrbici, ve třídě klavíru u Elišky Plachetkové a ve třídě varhan u Aleny Havlové. Vystudovala germanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a hru na barokní příčnou flétnu u Thijse van Baarsela a Lucie Duškové na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně. Účastnila se interpretačních kurzů staré hudby v Prachaticích, ve Valticích a v Holešově u Nancy Hadden, Julie Branné, Roberta Banda, Jiřího Hodiny a Lucie Duškové. Jako člen orchestru Znojemští hudebníci pravidelně vystupuje na Hudebním festivalu Znojmo.

Soňa Kružíkováod svých jedenácti let doprovází bohoslužby ve farnosti Znojmo-Louka. Kromě varhanní hry v loucké farnosti zajišťuje i organizaci koncertů. V roce 2016 absolvovala studium hry na varhany u prof. Jana Hory na Pražské konzervatoři, kde se věnovala také hře na klavír ve třídě MgA. Jany Macharáčkové. Působí jako varhanice Akademické farnosti Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Účastní se varhanních kurzů v ČR i v zahraničí. Od roku 2006 je členkou sboru Notre Dame u Matky Boží před Týnem. V roce 2011 natočila CD ? Varhany v Louce u Znojma. V roce 2012 dokončila studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Znojemské žestě je seskupení pěti znojemských hudebníků, jejichž členové spolu v současném obsazení (dvě trubky, dva trombony a tuba) hrají již od roku 2001. Repertoár (nejčastěji pro obsazení žesťového kvinteta) tvojí nejen skladby renesančních a barokních skladatelů, ale i díla klasicistní a romantická. Součástí jsou také vlastní úpravy zajímavých i modernějších skladeb. Znojemské žestě hrají hudbu určenou ať ke koncertům, tak k nejrůznějším slavnostním příležitostem jako svatby, promoce, imatrikulace a jiné.

Po skončení koncertu si můžete prohlédnout
výstavu betlémů a vánočních pohlednic
nebo navštívit románskou kryptu.