Dnešní datum: 16. 12. 2017

RohKřesťanské vánoce

Roh4. adventní koncert - 19.12.2015 - 17 h

téma Vydáno dne 17. 12. 2015 (1072 přečtení)

Adventní čas vrcholí, stejně tak i naše adventní koncerty. Přijďte se zaposlouchat a porozumějme si skrze hudbu i s našimi přáteli z Rakouska.

ADVENTNÍ HUDBA V KOSTELE

Werst mei Liacht ume sein G. Glawischnig/G. Mittergradenegger
Transeamus usque Bethlehem J. Schnabel
Little Drummer Boy K. Davis/H. Onorati/H. Simeone
Dormi, dormi, bel bambin italienisches Weihnachtslied/italská vánoční píseň - Korsika
Go, tell it on the mountain Spiritual
Klarinetten: Adeste Fideles
Grad dort Volkslied aus der Gottschee/lidová píseň z Kočevska, Satz/úprava A. Heiller
Narodil se Kristus Pán Volkslied aus Böhmen/česká lidová píseň
Freu dich, Erd und Sternenzelt Volkslied aus Böhmen/česká lidová píseň
Pásli ovce valaši Vokkslied aus Böhmen/česká lidová píseň
Engel singen Jubellieder Volkslied aus Frankreich/francouzská lidová píseň
Ehre sei Gott in der Höhe J.F. Doppelbauer

Retzer Gesangverein

(Gründendes Mitglied des Sängerbundes für Wien u. NÖ 1863)

Der Verein wurde im Jahr 1850 als "Retzer Männergesangverein" gegründet ist aber bereits viele Jahre ein gemischter Chor. Im Jahr 2008 wurde der Realität Rechnung getragen und der Vereinsname im Rahmen einer Statutenänderung auf "Retzer Gesangverein" geändert.

Im Laufe der Jahre wurde ein vielschichtiges Repertoire erarbeitet, wobei die Akzente auf dem Gebiet der Kirchenmusik, des Volkslieds und auch der Moderne liegen. Der Chor besteht aus ca. 40 Sängerinnen und Sängern. Schon auf Grund der Grenznähe gab es schon lange Zeit eine enge Beziehung zur Stadt Znaim in Mähren. Seit der Grenzöffnung gab es viele gemeinsame Projekte mit einem Orchester und mit Chören dieser Stadt.

Neben der regen Teilnahme am Retzer Kulturleben ist der Chor auch bei Veranstaltungen im In- und Ausland aktiv, unter anderem mehrfach beim Festival Musica Sacra, das abwechselnd in Österreich und in der Tschechischen Republik stattfindet.

Pěvecké sdružení z Retzu

(Zakládající člen Pěveckého spolku Vídeň a Dolní Rakousko 1863)

Sdružení bylo založeno roku 1850 jako „Mužské pěvecké sdružení z Retzu“, jedná se ale již mnoho let o smíšený sbor. Roku 2008 bylo přihlédnuto k této skutečnosti a název spolku byl statutárně změněn na „Pěvecké sdružení z Retzu“.

V průběhu let byl zpracován mnohavrstvý repertoár, přičemž je důraz kladen na oblast chrámové hudby, lidových písní ale také moderní hudby. Sbor tvoří přibližně 40 zpěvaček a zpěváků. Díky blízkosti k hranicím existoval již dlouho blízký vztah k moravskému městu Znojmu. Od otevření hranic proběhlo mnoho společných projektů s orchestrem a pěveckými sbory tohoto města.

Vedle čilé účasti na retzském kulturním životě je sbor aktivním také v rámci akcí tuzemských i zahraničních, mimo jiné se mnohokrát zapojil do Festivalu Musica Sacra, který se koná střídavě v Rakousku a v Česku.

Nach dem Konzertabschluss haben Sie Möglichkeit sich die Krippen- und Weihnachtsansichtskartenaustellung anzuschauen oder unsere romanische Krypta zu besichtigen.

Po skončení koncertu si můžete prohlédnout
výstavu betlémů a vánočních pohlednic
nebo navštívit románskou kryptu.