Dnešní datum: 20. 10. 2017

RohFarní pouť do Sepekova a Milevska - 11.5.2013

téma Vydáno dne 28. 04. 2013 (2903 přečtení)

Už jsme opět dlouho nikde společně nebyli a někteří by chtěli někam vyrazit. Tak to zkusme. Něco jsem vymyslel, znám to tam a myslím, že to může stát za to.

Římskokatolická farnost Znojmo-Louka

zve na májovou

farní pouť
k Panně Marii

na

poutní místo SEPEKOV

v sobotu 11. května 2013.

Navštívíme také klášter Milevsko
a případně také hrad Zvíkov .

Odjezd v 7.00 h ráno autobusem ze Znojma.

V Sepekově bude mše sv., prohlídka s výkladem a možnost obědu.

Odpoledne bude návštěva nedalekého premonstrátského kláštera Milevsko, který je stejně jako Sepekov v současné době spravován strahovskými premonstráty. V tomto nádherném jihočeském klášteře můžeme obdivovat nedávno opravenou románskou baziliku, gotický kostel sv. Jiljí a starobylé budovy kláštera, zasazené v krásné přírodě. Ve zdejším klášteře působil v 13. století i známý opat Jarloch, pokračovatel Kosmovy kroniky.

Podle času bude potom návštěva nedalekého hradu Zvíkov, ležícího na soutoku řek Vltavy a Otavy, který pochází z 13. století a je spjat s rodem Přemyslovců, naposled do roku 1948 patřil rodu Schwarzenbergů. Dnes je to krásné místo s několika opravenými obytnými prostory, sály a kaplí, kde po zaplacení vstupného je volná samostatná prohlídka s nádhernými výhledy.

Celým dnem bude poutníky doprovázet otec Marian.

Návrat do Znojma ve večerních hodinách.

Cena bude upřesněna podle počtu přihlášených a ceně autobusu.