Dnešní datum: 26. 06. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohNoc kostelů


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohVsadil jsem si - a čekám na výhru. Pro KT.

téma Vydáno dne 18. 06. 2010 (3601 přečtení)

A máme tady další článek pro Katolický týdeníK. Už jste ho četli? Věříte ve věčný život? Jak byste svou víru vysvětlili nevěřícímu?

Církev slibuje věřícím posmrtný život v nebeském království. Nechci s tím polemizovat, jen bych rád věděl, jak si to mohou lidé ověřit?

Víte co ? cítím s vámi. Pošlete mi prosím svou adresu a já Vám, až zemřu, pošlu z onoho nebeského království, pokud se tam dostanu, aspoň pohlednici. A když to půjde, tak zkusím natočit z místa nějaké video a přibalím ho. Přesvědčilo by Vás to?

Co nás dokáže přesvědčit o pravdivosti věci, na kterou si zatím nemůžeme sáhnout, nebo o události, která ještě nenastala? A neříkejte, že ničemu, na co si nesáhnete, nevěříte. Jak nás přes nejrůznější média masírují různí politici a slibují vše možné, třeba i to nebeské království už na zemi ? a taky si najdeme ty, kterým uvěříme, aniž bychom je znali. Kolika sportovcům věříme, že teď určitě porazí celý svět ? a sázkové kanceláře z naší víry žijí. Kolik prostředků a úsilí věnují rodiče do svých dětí s vírou, že to jejich děti zúročí a něco z nich bude. A pak se i o nás postarají. Nebo v tolika věcech věříme, že spravedlnost se už přece musí prosadit ? a pořád nic. Je tato víra bláhovost?

A co se týká té poslední věčné budoucnosti každého z nás ? na mnohých pohřbech slyšíme, aby ten zemřelý, pokud je teď v nějakém tom fotbalovém, hudebním, kulturním či kdovíjakém jiném nebi, někde tam nad námi a v této chvíli nás slyší, tak ať na nás myslí a vede se mu tam dobře. Jsou to jen fráze nebo důkaz víry či touhy po věčném životě?

Na závěr se chci vrátit třeba zase k těm sázkám na budoucí výhru, i když s tím nemám vlastní zkušenost. Když mně dá někdo z prostředí dostihové stáje tip na vítězného koně důležitého závodu a proměněná sázka může změnit mou budoucnost ? půjdu do toho? A jak si to ověřím? Tip mohu dostat přímo od angažovaného jezdce nebo trenéra nebo od nějakého dobrého kamaráda, který zná důležité lidi ze stáje. Pokud je to důvěryhodný člověk, tak uvěřím, vsadím si a čekám na výhru.

Co se týká posmrtného života v nebeském království ? mě to taky řekl někdo opravdu důvěryhodný. A tip odpovídá i mým poznatkům a touhám. Vsadil jsem si ? a čekám na výhru. Je sázka vysoká? Dávám do toho svou snahu o dobrý a slušný život a morální chování, nic neztrácím. A výhra opravdu stojí za to ? jedná se o celou věčnost.
( Celá informace | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.