Dnešní datum: 27. 06. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohNoc kostelů


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohPošleme nevěřící do pekla?

téma Vydáno dne 11. 05. 2010 (4788 přečtení)

Tak opět po delší době něco pro Katolický týdeník. Možná jste tento příspěvek již v KT četli, zde je ale původní originální verze. To víte - do veřejné tiskoviny musí být asi text trochu upraven, aby byl korektní a nikoho moc neprovokoval. Tak co myslíte: Neskončíme v pekle?

Když nevěřím v Boha, znamená to podle katolíků, že přijdu do pekla?

Kdybyste se zeptal, jestli pro nevíru přijdete do pekla podle muslimů, odpověď by byla jasná ? samozřejmě že ano. Nevěřící pes přece jinam nepatří.

Podle katolíků už to tak jasné být nemusí. Katolík se začne ptát, proč vlastně nevěříte, jestli víte, co svou nevírou vůbec odmítáte, jestli nejste ovlivněn nějakým špatným příkladem věřících lidí nebo jestli ve vás nepracují různé předsudky a jestli je to vůbec pravda, že nevěříte. A od mnohých katolíků se dozvíte, že vlastně jste věřící a ani o tom nevíte. A na závěr vyslovíme velkou naději, že se můžete obrátit i na smrtelné posteli, že Bůh je milosrdný a že se za vás budeme modlit. A myslíme to upřímně a je to pravda.

V první řadě byste se ale měl ptát sám sebe, kam byste se na základě svého života po smrti poslal. Ona vlastně už ta vaše otázka je trochu paradoxem. Pokud nevěříte v Boha, tak nevěříte ani v peklo. A naopak.

Asi ale ode mne chcete jasnou odpověď. Tak vám ji dám. Určitě nepřijdete do pekla, kde byste se koupal v kotli ve vařícím oleji a přikládal tam rohatý čert, který do vás bude ještě píchat vidlemi. Stejně tak ale nepřijdete ani do pekla, kde byste si za 7 let poctivé služby vysloužil třeba měšec s nekonečnou zásobou zlaťáků. To jsou opravdu pohádky.

Já v peklo věřím, stejně tak jako v nebe. A jak to peklo vypadá? Je to vlastně věčnost bez Boha - Lásky, kterého jsem s plným vědomím odmítl. A bez Boha nemohu být nikdy šťastný, proto je to ta největší a nikdy nekončící tragédie.Podle svého poznání bych se ale nikoho neodvážil označit jako jasný případ pro peklo. Je to pouze na Božím soudu, který se týká každého člověka osobně na základě jeho lidské odpovědi na Boží pozvání při setkání s Ním. A věřte tomu, že se s Bohem setká každý člověk bez výjimky.

Možná to bude někomu připadat jako odvážné tvrzení, ale trochu zjednodušeně věřím tomu, že do pekla jde jen ten, kdo tam vlastně sám chce jít.

A zkuste ještě uvážit toto: Věřící člověk, který se snaží žít věrně podle víry, nakonec zemře. Nevěřící člověk také jednou zemře. Pokud pak už nebude nic, budou na tom oba stejně. Pokud ale je věčnost a nebe a peklo ? může to být pro někoho kruté procitnutí.

Na závěr tedy vám i všem ostatním bez výjimky přeji, abyste Pána Boha, až se s Ním setkáte, neodmítl.
( Celá informace | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.