Dnešní datum: 21. 03. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohKřesťanské vánoce


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohKázání na 12. neděli v mezidobí

téma Vydáno dne 22. 06. 2008 (2814 přečtení)

Katolický týdeník uveřejňuje i kázání na jednotlivé neděle. Na tuto neděli zde je kázání otce Mariana. Pokud jste v kostele neposlouchali dostatečně pozorně, zde máte možnost si ho přečíst.

Bojíme se pravdy?

Ježíš říká ? ?Nebojte se.? A dodává, že všechno dosud tajné bude odhaleno a poznáno. Pro mnohé, možná i pro nás, je toto důvodem k obavám. Jedna z našich televizí chce prý uvádět novou ?hru? o peníze. Nepůjde tam o nic jiného než o to, že je potřeba na jakékoliv otázky o sobě odpovědět pravdivě. Kontrolovat to bude detektor lži a jakákoliv nepravdivá odpověď bude znamenat konec nadějí na výhru. Zkušenosti z ciziny ukazují, že tato ?hra? už má na svědomí mnoho neštěstí, mnoho skončených přátelství, rozvrácených vztahů a manželství. Je vskutku pravda tak nebezpečná?

Ježíš o sobě říká ? ?Já jsem Pravda.? A my víme, že před Bohem žádná lež neobstojí. Jsou v našem životě věci, které se bojíme druhým přiznat. Jsou věci, které nechceme přiznat ani sami sobě. Kde se ale nemusíme bát, i když se někdy také bojíme, je přiznání před Bohem. Je to vlastně přiznání před sebou samým, vždyť Bohu nic nového neřekneme, On vše ví. A protože nás má nekonečně rád, tak neodsoudí, ale pomůže a odpustí. Tomu, kdo o to opravdu upřímně stojí.

Pravda vás osvobodí. Pravda, kterou je potřeba přiznat především sám sobě. Pravda, která je naším setkáním s Bohem.

Možná se bojíme lidských reakcí. Člověk často dokáže odsoudit druhého a ukázat na jeho chybu, aby omluvil tu svou vlastní. Pak tam ale chybí láska. A bez ní ? jaký je to člověk? Je možné si vážit člověka chybujícího, ale ne člověka bez lásky.

Ježíš říká ? ?Nebojte se lidí.? Nemohou vám nic udělat. Nemohou zahubit vaši duši. Tu můžeme ztratit jen my sami. Když se budeme tváří v tvář Bohu bát pravdy a tím jej zapřeme.

On nebude vzpomínat na naše hříchy, když na ně s lítostí vzpomeneme sami.
( Celá informace | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.