Dnešní datum: 25. 05. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohNoc kostelů


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohÚvodník na září - Květinka

téma Vydáno dne 16. 08. 2006 (4124 přečtení)

V prvním měsíci nového školního roku vás v naší Květince zdraví otec Marian.

Skončily prázdniny ? odpočinuli jsme si?

Pěkně zdravím po prázdninách.

Doufám, že jste si všichni pěkně odpočinuli.

Co je to ale vlastně odpočinek? Jen tak si sednout do křesla a dát nohy na stůl ? to asi není ono. Chceme něco pěkného zažít, něco nového vidět a snad si taky udělat čas na lidi, s kterými si rozumíme a máme rádi.

Já jsem o prázdninách skákal padákem z letadla, vylezl na nejvyšší horu Evropy, potápěl se s přístrojem pod vodou, sjížděl řeku na kánoi, putoval pěší pouť na Velehrad, putoval po hřebeni Nízkých Tater. Všechno toto a ještě další zážitky a zkušenosti byly velmi pěkné. Chci se ale podělit s jednou zkušeností, kterou bych nevyměnil.

Řeku Ohři jsme na kánoi sjížděli já se svou sestrou, bratrem a švagrovou. Jsme 3 sourozenci a nepamatuji si, že bychom někdy dřív byli takto na nějaké společné dovolené nebo akci (když nepočítám dovolené s rodiči, když jsme byli malí). Jako asi všichni sourozenci jsme se dřív občas různě hádali a dopalovali, ale měli jsme se rádi. Dnes jsme už všichni dospělí, sestra i bratr mají své rodiny, každý žijeme v jiném městě. Já mám 40, sestra 37 a bratr 28let. Každý máme svůj život, potkáme se tak jednou nebo dvakrát za půl roku. Tuto společnou dovolenou vymyslel nejmladší bratr a bylo to výborné.

Týden jsme byli spolu na vodě v kánoích, společně jsme stanovali, společně vařili. Povykládali jsme si, poznali, jak se kdo změnil a v čem jsme stále stejní. A pomohlo nám to poznat, že pořád patříme k sobě a můžeme se jeden na druhého spolehnout, i když žijeme daleko od sebe.

Chtěl bych vám všem tedy popřát dobré vztahy v rodinách, kde žijete. A i když se jako sourozenci často všelijak zlobíte a třeba i někdy nesnášíte, mějte se rádi. Ať víte, že se na sebe můžete spolehnout a rádi spolu něco prožijete.

V mládí, i někdy později v budoucnu.

Přeji nyní pěkný školní rok.

 

Otec MarianSouvisející články:
Úvodník na duben - Květinka (02.04.2006)
Úvodníky do Květinky (25.01.2006)

( Celá informace | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.