Dnešní datum: 16. 12. 2017

RohKřesťanské vánoce

RohOdpustky pro duše v očistci

téma Vydáno dne 27. 10. 2015 (4844 přečtení)

Nezapomeňme na službu lásky k našim zemřelým - modlit se za ně, obětovat mši sv., získávat odpustky.

1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den je možno při návštěvě kteréhokoli kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl svatého Otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry.

Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.