Dnešní datum: 23. 04. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohNoc kostelů


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohLetní Krkonoše

téma Vydáno dne 03. 09. 2005 (3146 přečtení)

Naše, na vše připravená mládež, vyrazila o letních prázdninách pod vedením o. Jeronýma na společný týden do Krkonoš. Jeden z účastníků vám rád sdělí své zážitky.

V létě na horách

Druhý týden v srpnu jsme vyrazili s o. Jeronýmem zdolávat vrcholky Krkonoš. A povedlo se. Ten nejvyšší jsme pokořili, ale o tom až později. Bydleli jsme v opravdové horské chatě uprostřed lesa. Sice jsme naši chatu z jiných vrcholků vždycky poznávali podle elektrických drátů, které vedou kolem ní, ale o elektřině v chatě se může jenom zdát. Stejně jako o vodovodu. Ale my jsme si necelý ten týden hravě vystačili jen s petrolejkami a s pecí.

Já jsem tam jela už podruhé, jako většina z nás. Ale poprvé jsme tam byli v zimě, tak jsem byla hodně zvědavá, jak bude vypadat okolí kolem chaty bez sněhu. A byla jsem hodně překvapená. Chata byla najednou vyšší, okolí chaty bylo jen trochu jinačí a všude byla jen tráva. Věci už jsme nemuseli nosit do kilometrového kopce v rukách jako v zimě, ale mohli jsme zajet autem až skoro k chatě po asfaltové cestě, o které jsem ani nevěděla, že je asfaltová, pod sněhem to nešlo vidět, no.. Největší šok byl, když jsme vystoupili z auta v krátkých rukávech a od pusy se nám skoro kouřilo. Byla tam hrozná zima, na kterou jsem teda připravená nebyla. Chata uvnitř byla úplně stejná, tam se nic nezměnilo. Hned v pondělí ráno, teda kolem 10. hodiny dopoledne, jsme vyrazili na dvacetikilometrovou túru po okolí. V úterý jsme se šli podívat na Rýchory, kde jsem byla několikrát na soustředění se sborem ještě na základní škole. Počasí ten den nevypadalo moc dobře, ale nakonec jsme vyšli. Jenomže jak o.Jeroným předpokládal, jejich malý bufet byl zavřený. Ale nás to neodradilo. Vytáhli jsme svoje svačiny a obědvali s výhledem na Sněžku. Když jsme sešli dolů do Horního Maršova, kde jsme měli nastoupit do autobusu zpátky na chatu, kolem obecního úřadu bylo pár pražských aut. Říkali jsme si - asi nějaká návštěva. Před obchodem už nám bylo všechno jasné. Byl tam plakátek: ?Přijďte přivítat našeho pana presidenta ve 14 hodin na náměstí?. My jsme sice přišli později, ale ještě jsem ho uviděli. Ale toto nebylo jediné setkání s panem presidentem. Další den na Sněžce nás pronásledoval znovu (ale asi neušel to co my). Ten den ráno jsme se dozvěděli, že na Sněžce bude Svatovavřinecká pouť, ve 12 hodin mše svatá. O.Jeroným si vzal, co ke mši potřeboval a šel pak mezi kněze. Pan president přišel na mši sice o něco později, ale stoupl si mezi kněze k obětnímu stolu ve svých tříčtvrtečních kalhotech, větrovce a pohorkách. Mše byla polsko?česko?německá. Takže jsme něco hodně málo z polského kázání pochytili. Na Sněžce byla hrozitánská zima. Tak silný vítr jsem nečekala. Ale i přesto tam bylo hodně lidí. Na cestě zpátky jsme se stavili do jedné hospůdky na něco teplého a pokračovali jsme zpět k chatě, chvíli i v dešti. Poslední den jsme šli už jen nasbírat domů obr krkonošské borůvky do pet lahví. A v pátek ráno honem domů do vany. Na ni jsme se těšili snad všichni nejvíc.. Ale v našem programu nebylo jen chození po horách. Každý den jsme měli mši svatou, modlili jsme se ranní chvály a nešpory. A abych nezapomněla, zapíjeli jsme tam čtvery narozeniny. A samozřejmě nechyběla ?černá svině?, oblíbená hra o. Jeronýma, kde skoro vždycky vyhrává. Ale musím přiznat, že jsme ji hráli všichni rádi..

Tak takhle jsme prožili týden na horách v létě. Všichni jsme to tam ve zdraví přežili, jen vlastně Želva to odstonala. Na tuhle chatu se nedá zapomenout, tak se těším zase na další týdny strávené v Krkonoších, ať už v zimě nebo v létě.

 

            SoňaSouvisející články:
Zimní Krkonoše 2007 (18.03.2007)
Zimní Krkonoše (01.03.2006)

( Celá informace | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.