Dnešní datum: 21. 07. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohNoc kostelů


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohRozšířené vyhledávání

Počet zobrazených článků: 3 (z celkem 3 nalezených)

Loučení se Znojmem
(administrator, Ain Karim, 13.07.2019)

Premonstráti ve Znojmě byli od roku 1190, kdy byl založen loucký klášter. Tento klášter pak byl zrušen císařem Josefem II. roku 1784. Klášter už obnoven nebyl, až roku 2003 přišli 2 premonstrátští kněží z pražského kláštera na Strahově působit ve farnosti Znojmo-Louka a v blízkém okolí. Klášter už obnoven nebyl, farnost není klášterní, ale diecézní. Premonstráti zde byli po domluvě strahovského opata a brněnského biskupa jako výpomoc diecézi ve farnostech, které měly určitou premonstrátskou historii. Nyní, po 16 letech, premonstráti odcházejí. Proč?
K našemu poslání patří kněžská práce ve farnostech, ale ne jako jednotlivci. Jsme řeholníci a máme žít a působit v komunitě. V současnosti nás není příliš málo, ale přece jen nás ubývá. Někteří kněží stárnou, někteří umírají, někteří jsou nemocní - v těchto dnech jednomu našemu faráři v jiné farnosti (48 let) diagnostikovali akutní leukémii. Mladí sice přicházejí, ale ne v dostatečném množství. V loňském roce jsme na Strahově zvolili nového opata a dochází k určité reorganizaci a přesunům. Záměrem je posílit komunitu přímo ve Strahovském klášteře a potom především ve farnostech, které jsou přímo naše a za které máme jako klášter zodpovědnost. Znojmo-Louka naše není, je to farnost Brněnské diecéze, kde jsme jen na výpomoci. Proto přišlo rozhodnutí, kterého je mi líto, ale respektuji je a částečně chápu, že Znojmo jako premonstráti opustíme. Toto bude k 1. srpnu t.r.
Tímto chci Pánu Bohu i vám všem poděkovat za opravdu krásných 16 let na Znojemsku a setkat se se mnou budete moci případně v naší farnosti v Jihlavě.


4. adventní koncert - 23.12.2017
(administrator, Ain Karim, 23.12.2017)
Adventní čas vrcholí, stejně tak i naše adventní koncerty. Přijďte se zaposlouchat a vnímejme Boží blízkost i skrze hudbu.

Adventní koncerty 2013
(administrator, Ain Karim, 12.11.2013)
Pomalu se opět blíží Advent. Těšíme se také na naše společná setkání a ztišení se při našich adventních koncertech.

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.