1. adventní koncert - 26.11.2016

Autor: administrator <info(at)farnostlouka.cz>, Téma: Občasník, Vydáno dne: 22. 11. 2016

Přijměte pozvání na první letošní adventní koncert. Zahajujeme dobu vnitřní přípravy na vánoce a k našemu vnitřnímu ztišení může koncert jistě napomoci.

ADVENTNÍ HUDBA V KOSTELE

1. adventní koncert
kostel sv. Václava a Nanebevzetí Panny Marie
Znojmo-Louka

Sobota 26. listopadu 2016 -17.00 h

Chrámový sbor sv. Kříže

Pěvecký sbor Gymnázia
Dr. Karla Polesného DRKRPOL

Orchestr Znojemští hudebníci

diriguje Jarmila Ludvíková, Jiří Ludvík

Program:

anonym Staročeské adventní zpěvy

spirituál

Thuma mina
píseň z Taize My peace - Nadate turbe
spirituál Go down Moses
Z. Pololáník Adventní

J. C. Vodňanský

Rorando coeli defluant
J. Arcadelt Ave Maria
A. Michna z Otradovic 2. píseň adventní (Rosu dejte, ó nebesa)
G. O. Pitoni Cantate Domino
A. Michna z Otradovic 1. píseň adventní (Hle, přijde pán)

J. Teml

Gaudete in Domino semper
G. Lagrange Laudate omnes gentes

Chrámový sbor sv. Kříže je již dlouho nedílnou součástí provozu dominikánského kostela. V novodobých dějinách se ve vedení sboru vystřídali Vlastimil Nešetřil, Petr Kolář, Zdeněk Angelik Mička a Gabriela Lazárková. Současnou dirigentkou je Jarmila Ludvíková. Sbor účinkuje především při bohoslužbách v kostele sv. Kříže, dále na přehlídkách duchovní hudby u nás i v sousedním Rakousku. Již tradičně vystupuje na koncertech v době Vánoc a Velikonoc. Příležitostně spolupracuje s Pěveckým sdružením Vítězslav Novák, Retzer Gesangverein, Znojemským komorním orchestrem a Znojemskými hudebníky.

Sbor mezi sebe rád přijme nové zájemce o sborový zpěv. Zkoušky probíhají každé úterý od 19.00 na faře. (kontakt: j.navrkalova@centrum.cz).

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Dr. Karla Polesného DRKRPOL zpívá pod vedením Jiřího Ludvíka od roku 2001. Sbor vystupuje pravidelně na školních akcích (stužkování maturitních ročníků, den otevřených dveří, maturitní koncert, koledování), dále se věnuje také koncertní činnosti (sborové setkání v Lidicích, koncerty pro Národní park Podyjí, vánoční koncert s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka, koncert k výročí školy s Jankem Ledeckým) a také se každoročně účastní celorepublikové soutěže Gymnasia Cantant, kde získal umístění ve zlatém, stříbrném i bronzovém pásmu. Repertoir sboru tvoří převážně spirituály, lidové písně, renesanční skladby, kompozice soudobých autorů a populární písně.

Orchestr Znojemští hudebníci je proměnlivé uskupení ochotných muzikantů, kteří hrají za málo peněz hodně muziky. Na adventním koncertě hrají v obsazení:
1. housle - Jiří Ludvík, David Pokorný; 2. housle - Petra Veselá, Tereza Stromková; violy - Stanislav Růžička, Jiří Růžička; violoncello - Jarmila Jarošová; kontrabas - Jiří Kudrna; flétna - Lucie Hagenhoferová; varhany - Marta Entlerová

Po skončení koncertu bude zahájena
naše tradiční výstava betlémů a vánočních pohlednic,
případně můžete navštívit románskou kryptu.
Přijměte pozvání.