Velkou vodu u nás zatím zvládáme

Autor: administrator <info(at)farnostlouka.cz>, Téma: Občasník, Vydáno dne: 31. 03. 2006

Se Znojmem, a to právě s oblastí, kde je naše farnost, v těchto dnech trochu zacvičila a ještě cvičí velká voda. Nebylo to úplně bez následků, ale asi to mohlo být podstatně horší - takže Buď Bohu chvála a dík. Kostel a fara jsou v pořádku, vše zůstalo v suchu, i když si nyní na faře nacvičujeme evakuaci, stěhování, celkový úklid - a to vše naráz. Už z toho mám i trochu namožená záda. Vody je ještě v naší blízkosti hodně, ale snad už nebude ohrožovat a ničit. Ve farnosti je hodně poničených zatopených zahrádek, chatek a také několik domů v sklepních a přízemních prostorech. Celková bilance se ještě bude dávat dohromady, snad to už ale u nás nebude horší.