Dnešní datum: 27. 06. 2019

RohNeznámá sekce

ke článku: Postní pěší pouť (22. Železný poutník) - 5. dubna 2019
(ze dne 04.03.2019, autor článku: administrator)

Komentář ze dne: 22.03.2010 11:41:55
Autor: Alex (alex.torok@seznam.cz)
Titulek: Železný poutník
Zcela náhodou jsem se dověděl o nočním přechodu spojující 2 významná poutní místa Moravy - sv. Kopeček a Hostýn a byl jsme mile překvapen. Mše sv. na začátku v pátek večer na Sv.Kopečku v 18 hodin a na závěr po 7. hodině v sobotu ráno na Hostýně. Překvapením byl velký počet poutníků, kolem 200, z nichž min. 100 jich došlo až k samému cíli na Sv.Hostýně. Chodil jsem často dálkové pochody (i padesátky) a tak vím, jak je to fyzicky náročné a všichni poutníci to brali jako radostnou opět pro Našeho Pána, který pro naši spásu podstoupil krvavou pouť na Golgotu. Výborná organizace pochodu pod vedením otce Mariána, který odsloužil obě mše a celou dobu organizačně zajišťoval pouť včetně pomoci těm slabším. Dodatečně Ti otče Mariáne přeji vše nejlepší k civilnímu svátku a hodně Božích milostí při podobných akcích. Velké Pán Bůh zaplať patří i faráři z Prosenic a farníkům obce, kteří se o poutníky pěkně postarali kolem 1. hodiny v noci zajistili občerstvení, když jsme byli zhruba v půlce trasy.

Reakce na komentář
"Železný poutník"

Jméno (přezdívka):
Titulek:
Kolik je pět plus tři (číslicí)?:

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]