Dnešní datum: 22. 07. 2019
RohNaše hory


RohHlavní menu


RohNoc kostelů


RohVyhledávání


RohKalendář


RohInformace


RohNeznámá sekce

Komentáře
ke článku: Postní pěší pouť (22. Železný poutník) - 5. dubna 2019
(ze dne 04.03.2019, autor článku: administrator)

Komentář ze dne: 22.03.2010 11:41:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alex (alex.torok@seznam.cz)
Titulek: Železný poutník
Zcela náhodou jsem se dověděl o nočním přechodu spojující 2 významná poutní místa Moravy - sv. Kopeček a Hostýn a byl jsme mile překvapen. Mše sv. na začátku v pátek večer na Sv.Kopečku v 18 hodin a na závěr po 7. hodině v sobotu ráno na Hostýně. Překvapením byl velký počet poutníků, kolem 200, z nichž min. 100 jich došlo až k samému cíli na Sv.Hostýně. Chodil jsem často dálkové pochody (i padesátky) a tak vím, jak je to fyzicky náročné a všichni poutníci to brali jako radostnou opět pro Našeho Pána, který pro naši spásu podstoupil krvavou pouť na Golgotu. Výborná organizace pochodu pod vedením otce Mariána, který odsloužil obě mše a celou dobu organizačně zajišťoval pouť včetně pomoci těm slabším. Dodatečně Ti otče Mariáne přeji vše nejlepší k civilnímu svátku a hodně Božích milostí při podobných akcích. Velké Pán Bůh zaplať patří i faráři z Prosenic a farníkům obce, kteří se o poutníky pěkně postarali kolem 1. hodiny v noci zajistili občerstvení, když jsme byli zhruba v půlce trasy.

Komentář ze dne: 26.03.2010 19:07:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lupo (reznik@atlas.cz)
Titulek: železný poutník
Prosím poutníky,kteří se letos této pouti učastnili,aby psali své dojmy.Dlouho jsem přemýšlel o tom zda vyrazit,nakonec jsem nešel.

Komentář ze dne: 01.03.2011 20:16:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - LJS (@)
Titulek: Banzai!
Loni jsme si trať jen tak oťukali - letos to půjdeme naostro (tedy jako že vážně, ne bez spodního prádla). Doufáme jen, že nebude pršet.
Jen otázka: půjde se stále přes Lipovou a Křtomil, nebo nově vyznačkovanou trasou poutní stezky přes les na Bílovice a Slavkov?

Long John Silver & Sísule Vrtule

Komentář ze dne: 06.03.2011 00:15:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Marian (@)
Titulek: pouť 2011
Tak se už taky těším na pouť. Myslím, že vzhledem k počtu účastníků a nočnímu času, kdy je přece jen v lese špatně vidět, tak asi půjdeme klasickou trasou přes ty nekonečné vesnice po silnici. Je fakt, že tu nově vyznačenou cestu neznám - ještě jsem neměl příležitost ji jít. Nechám si to někdy na pěkný čas a denní dobu.

  
Komentář ze dne: 24.03.2011 09:08:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - LJS (@)
Titulek: Re: pouť 2011
Děkuji za odpověď. Ano, to je pravda, pro ty rychlejší by byla tma překážkou (třebaže my půjdeme ten úsek určitě už za světla) a hlavně - v lese by nás nemusel najít sběrný vůz!
Lesní cestu si projdeme 1. 7.
Zdraví LJS

Komentář ze dne: 18.03.2011 21:30:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - o. Nik (@)
Titulek:
Prosím, jestli by nebylo možné napsat více informací o tom autobuse ze Znojma. Odkud odjíždí a jestli je třeba se předem nahlásit.
o. Nik

  
Komentář ze dne: 19.03.2011 19:50:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Marian
Titulek: Autobus
Autobus pojede asi v 15 h ze Znojma, domlouváme ho dohromady s Příměticemi. Protože mají zájem jet také někteří poutníci z Brna (tam přistoupit), tak potřebujeme, aby se nám zájemci přihlásili do konce března, ať víme, na čem jsme. Doporučená cena na osobu bude asi 250 Kč.

Komentář ze dne: 25.03.2012 14:56:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Foltýn (petrjan.foltyn@centrum.cz)
Titulek: srdečné díky
Srdečně děkuji otci Marianovi za obětavé a poutavé vedení (a zřízení) skvělé postní, mariánské pouti z baziliky minor sv. Kopečku na nejnavštěvovanější poutní místo Moravy ve stoletém jubilejním roce "korunovace sochy Panny Marie". Děkuji za jeho hluboká a poutavá slova povzbuzení na životní pouti ke společnému cíli, náruče Kristovy za všechnu jeho obětavou práci. Loni jsem se účastnil poprvé a budu rád když i příští rok (to budu slavit 70) budu mít dost sil krásnou pouť absolvovat.
S úctou Petr Foltýn

Komentář ze dne: 24.02.2013 13:58:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - soze (so.ze@seznam.cz)
Titulek: Železný poutník 2012
Dobrý den. V loškém roce jsme se zůčastnili poprvé, i když jsme se chystali už několikrát, s vnukem (61 a 17 let) ,,Postní pěší pouti" Svatý Kopeček-Svatý Hostýn a došli jsme až do cíle. Protože jsme byli z pouti nadšeni, letos se chceme zůčastnit také. Marně ale zatím hledám z loňské pouti nějaké fotografie. Bylo tam hodně poutníků a rádi bychom se o naši radost podělili s našimi blízkými. Taky to na Svatém Hostýně točila televize, ale zatím jsem to nikde neviděl, takže máme jen pár fotografií z mobilu. Pokud máte nějaké informace, prosím ozvěte se. Předem děkuji a těším se na shledanou.

Komentář ze dne: 13.03.2016 09:31:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - moll (@@@@@.@@)
Titulek: Jak to šlo.
Tak jsem si letos konečně odpověděl na otázku, zda se to dá jít zcela bez přípravy. DÁ!
Úsek "Lipová-Křtomil / kilák, jak sto mil", byl sice silně rozjímavý a hluboce meditativní. No, ale ono to je tak myslím správné, aby člověk do posledního puchýře procítil, pr(oč) tu jde.
Letošní novinkou byla mlha hustá tak, že by se dala krájet, jež zahalovala celý kopec. Když jsem ve čtvrt na šest zahajoval lesní výstup, a neviděl víc než metr a půl před sebe (to prosím není nadsázka) a po chvíli stoupání zjistil, že všechna blikavá a blýskavá světélka z baťůžkářů přede mnou zmizela, zažil jsem pocit naprosté ztráty vesmíru kolem sebe. Byl jsem tu jen já a mlha.
Nohy se (snad) dotýkají země a někde nad hlavou o pár tónů světlejší šeď oblohy, než ta mlžná kaše kolem mne. Jinak nic.
Na počátku byla mlha. Tak co teď? Kde Jsi, kde jsem?...
No, teď už ted zbývá jen: "Veď mě ruka Páně.", v takové slepotě jsem dosud ještě nebyl.
Svítil jsem si ten metr před nohy, abych neudě

Komentář ze dne: 13.03.2016 09:34:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - moll (@)
Titulek: Jak to šlo -pokrač.
...abych neudělal krok někam do prázdna a tápavě pomalu, jen s vědomím, že chci-li dobýt vrcholu nezbývá, než stoupat,
jsem se šoural proti svahu.
Celá cesta fajn, ale v závěrečném trháku Hostýn dost vzdoroval. Jeho světla jsem poprvé spatřil až ve chvíli, kdy jsem měl na dohled i úpatí jeho schodů.
Bylo to moje již šestá účast. Co dodat, díky Marianovi, že mě před lety do toho uvrtal.
Pokaždý vysilující, pokaždý trochu jiný, vždycky důležitý a nikdy jsem nelitoval.
THX. Poutníkům zdar. Standa -moll-

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému. Created by Petroff © 2005.